Městys Drásov

 

Leží asi 4 km východně od Tišnova, který je centrem regionu nacházejícího se v severozápadní oblasti okresu Brno-venkov. Patří do jihomoravského integrovaného dopravního systému na trase Tišnov - Kuřim s následnou návaznou dopravou vlakem do Brna, které je z Drásova vzdáleno asi 20 km. Nejbližší železniční stanice se nachází v Čebíně - 2km.

 

Cyklisté znají Drásov z cyklotrasy č.1 Brno - Praha a v poslední době přibylo v jeho okolí i několik upravených cyklostezek a tras, které přímo zvou cyklisty k poznávání této oblasti nedaleko Brna. Zejména v oblasti mezi Drásovem, Tišnovem, Černou Horou a Blanskem na vás čekají klidná místa s minimálním provozem a chvílemi jen těžko uvěříte, že jihomoravská metropole je odtud opravdu takříkajíc "na dohled".

 

Přímo v centru se nachází nejvýznamnější místní památka - kostel Povýšení svatého Kříže, jehož pozdně románské jádro pochází z poloviny 13.století. Železniční fandové a především rodiče s dětmi jistě ocení zahradní železnici, která je v provozu prakticky celoročně (termíny jízd si ,prosím, ověřte na internetových stránkách provozovatele).

 

Zajímavá místa v blízkém okolí

Design by W3layouts | Edited by shMoula